Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi paredzēts īstenot divās kārtās, lai līdz Dziesmu svētku 150.gadadienai, kas tiks svinēta 2023.gadā, Mežaparka Lielā estrāde būtu pilnībā pārbūvēta.

Attīstības stratēģijas izstrādāšanai, būvniecības izmaksu un finanšu plūsmu grafika sagatavošanai tika pieaicināts SIA “Būvkonsultants”.

Projekta pirmajā kārtā paredzēts pārbūvēt skatītāju lauku un skatuvi, daļēji piebūvējot klāt pagaidu tribīnes, lai varētu izvietoties papildu koristi. Savukārt projekta otrajā kārtā, kas būtu jāīsteno līdz 2023.gadam, tiktu pārbūvēta visa estrādes daļa, tiktu uzlikts jauns jumts un pārveidota ēka, kas atrodas zem koristu tribīnēm. Pilnībā pabeidzot plānotos rekonstrukcijas darbus, būtu pieejami 30 000 skatītāju sēdvietu, savukārt kopējais koristu skaits būtu līdz 14 000, paredzot, ka 11 100 koristu stāv tribīnēs, bet 2900 koristu izvietotos uz skatuves, informēja SIA “Būvkonsultants” vadītājs Normunds Eglītis.

"Šobrīd svarīgi, lai projekta pirmā kārta tiktu īstenota līdz 2018.gadam, paplašinot dziedātāju un skatītāju rindas," ceturtdien Dziesmu un deju svētku padomes sēdē sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Vairāk par tēmu - LNT sižetā
Vairāk lasiet portālā Delfi.lv